האם כדאי לעשות ציפוי טפלון לרכב?

  להצעת מחיר השאירו פרטים או התקשרו:
  077-996-8600


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  ציפוי טפלון ידוע גם כציפוי הגנה לצבע. בעיקרון מדובר בטיפול המומלץ על ידי סוכנויות רכב רבות על מנת להבטיח את אריכות הימים של צבע הרכב. הטפלון מעניק שכבת הגנה לצבע ובנוסף יוצר מראה מבריק ונוצץ לרכב. הטפלון הוא פולימר סינתטי שאינו דביק מטבעו והוא מפחית חיכוך על המשטח עליו הוא מיושם. בנוסף הוא מגביר את עמידות הצבע בפני קורוזיה, דהייה ושחיקה בעקבות תנאי מזג אוויר קיצוניים.

  תהליך ציפוי הטפלון

  • תחילה יש לשטוף ולנקות היטב את כל השטח החיצוני של הרכב
  • יש לנגב ולייבש היטב את הרכב
  • הטפלון מיושם על כל חלקי הרכב, על ידי מריחת הנוזל.
  • לאחר ששכבת הציפוי מתייבשת לגמריי ( תהליך הלוקח כ 20 דקות) המכונית עוברת פוליש על מנת לוודא גימור מבריק מושלם.
  • טיפול הפוליש אורך מעל ל 30 דקות והוא מסיר שריטות ופגמים קטנים הקיימים ברכב.

  מחיר ציפוי טפלון לרכב

  המחיר של ציפוי טפלון נע בין 300 ל- 700 ש״ח. העלות משתנה בהתאם לגורמים רבים כמו: עבודת ההכנה שיש לבצע לרכב, גודל הרכב ובטיפול הפוליש הנדרש. באופן כללי ככל שהרכב ישן יותר ובמצב הדורש תחזוקה ותיקונים כך המחיר עולה בהתאמה.

  ניתן לרכוש ציפוי טפלון וליישם אותו באופן עצמאי, אך פעולה זו עשויה להיגמר בחוסר שביעות רצון מוחלט במידה ורכשתם חומר שאינו מקורי או שלא ביצעתם את כל עבודות ההכנה כראוי. על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר תמורת כספכם מומלץ לפנות לסדנת רכב מקצועית המתמחה בתחום שדרוג רכבים.

  יתרונות ציפוי טפלון ברכב

  לציפוי טפלון לרכב יתרונות רבים, היתרון הגדול והנראה ביותר לעין, הוא הגימור המבריק והנוצץ שהרכב שלכם מקבל מיד בסיום הטיפול. בנוסף לכך תהליך היישום מסיר ומעלים שריטות ומפגעים קלים מהרכב, מה שמעניק מראה חדש לחלוטין.

  ציפוי הטלפון פועל כשכבת הגנה לשכבת הצבע המקורית של הרכב ומונע היווצרות של שריטות חדשות, רוב הרכבים החדשים כבר מגיעים עם גימור מבריק מעל שכבת הצבע המקורית, אך יישום של ציפוי טפלון יבטיח מראה מבריק וחדש לרכב לאורך זמן ויגן עליו מפני נזקי השמש. את ציפוי הטפלון יש לחדש מדי כמה חודשים.

  חסרונות ציפוי טפלון לרכב

  באופן כללי אין חסרונות מובהקים ליישום של ציפוי טפלון לרכב, אך קיימים כמה חסרונות הקשורים לאמינות ואופן הביצוע. מבחינה חוקית הטפלון הוא פטנט רשום, סדנאות רכב רבות מעניקות טיפול פוליש ווקס לרכבים ונוטות להצהיר על כך כיישום ציפוי טפלון, למרות שהחומרים בפועל אינם באמת קשורים לטפלון ולכן הם אינם מכילים את כלל היתרונות הקיימים בטפלון המקורי.

  עובדה זו יוצרת חוסר אמינות בקרב נהגים רבים בנוגע לטיפולי השדרוג השונים. בהשוואה לטפלון ציפויים אחרים הנועדו להעניק רמת גימור מבריקה ושכבת הגנה הם בעלי אורך חיים קצר יותר מהטפלון, אך בעלי רכבים רבים אינם באמת יודעים להבדיל בין הסוגים ומקבלים הבטחות שווא כאשר בפועל החומר שייושם הוא בעל תכונות שונות מהטפלון.

  האם ציפוי ננו קרמי טוב יותר מציפוי טפלון?

  תחילה חשוב להבין כי ההפרש במחיר של ציפוי ננו קרמי לבין ציפוי טפלון הוא משמעותי מאוד. ציפוי ננו קרמי עלול לעלות פי 4 מציפוי טפלון (בהתאם לכמות החומר ולכמות העבודה הנדרשת). לכן במידה ואתם מחפשים פתרון ידידותי לכיס שיעניק שכבת הגנה נאותה לצבע הרכב, ציפוי טפלון הוא הימור בטוח יותר.

  לעומת זאת אם מסתכלים על התמונה הגדולה, ציפוי ננו קרמי הוא פתרון טוב יותר לרכב לטווח הארוך, מאחר והוא עמיד לאורך זמן רב יותר ומעניק הגנה טובה יותר מפני שריטות, דהייה, קורוזיה ומפגעים קלים.

  תכונות של ציפוי טפלון

  • באופן כללי הטפלון פותח במטרה להעניק הגנה לרכב ולא עבור מטרות אסתטיות, לכן לרוב הציפוי יהיה שקוף ולא ישפיע על צבעו המקורי של הרכב. ניתן להשיג ציפוי טפלון במבחר גוונים מצומצם של אפור, שחור, ירוק, אדום, כחול וחום. כך שאם אתם ממש משתוקקים לשנות את הצבע הרכב תוכלו לעשות זאת.
  • הטפלון עמיד למים ולחום, הוא יוצר שכבת הגנה חסינה לחום קיצוני, מים ואף גשם חומצי ומונע מגע בינם לבין שכבת הצבע של הרכב. 
  • הטפלון עמיד בפני טמפרטורות חום גבוהות במיוחד, מונע קורוזיה והתחמצנות ויוצר שכבה עליונה קלה מאוד לניקוי ותחוזקה. 

  כמה זמן מחזיק ציפוי טפלון?

  טפלון המיושם באופן מקצועי מחזיק בממוצע כ-8 חודשים. לאחר מכן האפקט שלו מתחיל להישחק, באופן כללי מומלץ לחדש את ציפוי הטפלון מדי חצי שנה על מנת לשמור על מראה והגנה אופטימליים לרכב. ציפוי ננו קרמי לעומת זאת, מחזיק מינימום 3 שנים ויכול להחזיק אף לצמיתות. תלוי באופן היישום ואיכות החומר.

  טיפולי רכב נוספים שיכולים לעניין אותך