צביעת קליפרים לרכב

Error: Contact form not found.

מערכת הבלמים היא אחת המערכות החשובות ביותר ברכב. בעידן הויזואלי של היום, רבים רוצים להעניק לה גם  מראה מרענן שמושך את העין. לצביעת קליפרים יש יתרונות מבחינה פונקציונלית על פעילות הבלמים אך מעבר לכך היא גם הופכת את גלגלי הרכב לקישוט ויזואלי.

מחיר צביעת קליפרים

מחיר צביעת קליפרים לרכב נע בין 500-900 ש״ח. המחיר משתנה בין נותני השירות השונים ומושפע גם מסוג הרכב. המחיר מתייחס לצביעה של קליפרים בארבעת הגלגלים, כולל פירוק והרכבה.

למה לצבוע את הקליפרים ברכב?

מערכת הבלמים עובדת קשה ופעמים רבות היא גם סופגת פגיעות שגורמות למראה בלוי ושחוק.  בנוסף, המערכת חשופה לטמפרטורות גבוהות, מים, בוץ וגורמים נוספים העלולים לגרום לקורוזיה שעלולה להשפיע גם על ביצועי הקליפרים בזמן בלימה.

הצביעה מחזירה להם את המראה הבריא והרענן שהם איבדו, בתוספת צבע צעיר ודינמי שמושך את העין, אך יותר מכן הצביעה גם מצעירה אותם מבחינה טכנית ומעניקה להם הגנה נוספת מפני אותם נזקים חיצוניים. מה שמשפר את הבטיחות הכללית של הרכב. 

מה זה קליפר ברכב?

הקליפר הוא החלק החשוב ביותר בבלמי הרכב. הוא למעשה זה שאחראי על הבלימה. בזמן לחיצה על דוושת הבלם הקליפר לוחץ את הרפידות נגד הדיסקים ובכך גורם לעצירה של הגלגלים.

צביעת קליפרים בתנור

הדרך המקובלת והיעילה ביותר לבצע צביעה של קליפרים היא בסיום תהליך הניקוי והצביעה להכניס אותו לתנור. אין צורך בתנורים מיוחדים וניתן לעשות זאת גם בעצמכם ולהשתמש בתנור הביתי. כל מה שצריך הוא לשים את הקליפרים בתנור למשך שעה אחת על 200 מעלות.

עבודת הניקוי והצביעה לעומת זאת הם פרוייקט רגיש יותר הדורש מיומנות וסובלנות. יש לפרק את הקליפרים ולדאוג לניקוי יסודי של לכלכוך וחלודה טרם הצביעה. ברוב המקרים אין בידי אנשים פרטיים את הציוד המקצועי הדרוש על מנת לבצע ניקיון איכותי ויסודי, מה שיגרום לצבע להתקלף ולהשחק במהירות.

צביעה ללא פירוק קליפרים

יש הטוענים כי ניתן לבצע צביעה של הקליפר ללא פירוק. שיטה זאת לא תביא תוצאות טובות לאורך זמן ועלולה לסכן רכיבים חשובים אחרים. בצביעה של קליפרים לא מפורקים חשוב מאוד להיזהר לא לצבוע חלקים אחרים כמו הדיסקים של הבלמים. בנוסף, אין אפשרות לבצע ניקוי יסודי של לכלוך וחלודה וקלייה בתנור שתבטיח היצמדות אופטימלית של הצבע. כך שבסופו של דבר הצבע יתקלף וישחק.

תהליך צביעת קליפרים 

תהליך צביעה של קליפר מורכב משלושה שלבים עיקריים. חשוב מאוד להקפיד על כל השלבים כדי להבטיח תוצאות טובות ואיכותיות. 

ניקוי חול

ניקוי חול היא שיטת ניקוי מיוחדת המאפשרת ניקוי של משטחים מלכלוך קשה מבלי לפגוע במשטח עצמו. במהלך הניקוי מתיזים חול בלחץ גבוה על הקליפרים. החול פוגע בהם בעוצמה חזקה ומעיף ממנו את כל הלכלוך והחלודה הקשה שהצטברו והכנתו לצביעה בתנור. 

התזת צבע

לאחר מכן הקליפרים עוברים לתהליך צביעה בהתזה או באבקה. תוכלו לבחור בכל צבע שתרצו, חלק מהמקומות מאפשרים אף שילוב של 2 צבעים. חשוב שהצביעה תעשה בכיסוי מלא ובחומרים ייעודיים לרכב העמידים בחום גבוה.

אפייה בתנור 

בסיום התהליך הצביעה הקליפרים עוברים לתנור בחום של 200 מעלות למשך שעה. הקלייה בתנור תבטיח היצמדות אופטימלית של הצבע לקליפר ועמידות גבוהה, מה ושימנע קילוף ושחיקה של הצבע.

צביעת קליפרים – האם זה חוקי?

מבחינה חוקית אין שום איסור על צביעה של קליפרים. השינויים היחידיים שמשרד התחבורה מאשר לבצע ברכבים הם שינויים ושיפורים קוסמטיים, כל עוד התוספות לא חורגות מהרוחב המקורי של הרכב. במקרה של צביעת קליפרים לא מדובר בהחלפה של חלק אלא רק בשינוי של צבע. 

כותב המאמר: אלמוג קינן

מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הדיטיילינג לרכב. כחובב רכבים תמיד מעניין אותי ללמוד עוד על העולם המופלא של חידוש ושדרוג מראה הרכב. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

טיפולי רכב נוספים שיכולים לעניין אותך