תיקון PDR לרכב

Error: Contact form not found.

תיקון PDR הוא תיקון פחחות ללא צבע, הוא נקרא גם תיקון פחחות בוואקום. בשיטה זו מבוצעים תיקוני פחחות באופן המהיר, הזול והכי פחות פולשני שניתן. שיטת PDR הפכה להיות השיטה המובילה ביותר בעולם לביצוע תיקונים ללא כל השפעה על עבודת הצבע המקורית של הרכב.

מה זה תיקון PDR?

תיקון PDR לרכב זו שיטת תיקון ידידותית לסביבה אשר מצליחה להחזיר את גוף הרכב למצב המקורי שלו ברבע מהזמן וברבע מהעלות לעומת שיטת הפחחות המסורתית. בעזרת שיטת PDR ניתן לתקן שקעים, מכות ונזקים נוספים שקרו לגוף הרכב.

כל עוד הצבע אינו סדוק או מקולף שיטת PDR היא חלופה אופטימלית לשיטות התיקון המסורתיות. שיטת PDR יעילה במיוחד עבור נזקים קטנים ובינוניים, אך בהחלט ניתן לתקן בעזרתה גם נזקי פח גדולים. ככל שהנזק גדול יותר כך התיקון הופך למאתגר יותר.

מחיר של תיקון PDR לרכב 

עלות התיקון של pdr לרכב משתנה בהתאם לרמת הנזק ובהתאם לכמות העבודה שיש לבצע. באופן כללי ניתן לומר כי עלות תיקון PDR של שקע קטן עד בינוני נעה בין 200 – 500 ש״ח. תיקון שקע גדול יותר, או מספר שקעים ברכב יעלו בין 500 – 1800 ש״ח.

ככל שהשקע גדול יותר וכמות הלחיצות שיש להפעיל בעזרת כלים ייעודיים רבה יותר כך המחיר עולה בהתאמה. גורם נוסף המשפיע על מחיר התיקון הוא הגישה לאזור הפגוע והאם נדרש פירוק של חלקי רכב. כמו כן תיקון שקעים באזורים מרוחקים זה מזה יעלו יותר מתיקון של אותו מספר שקעים הנמצאים באותו האזור מאחר ונדרשת עבודת הכנה רבה יותר לקראת התיקון.

Error: Contact form not found.

כמה זמן לוקח תיקון פחחות בוואקום לרכב

pdr לרכב היא שיטת תיקון יעילה מאוד מבחינת זמן, ברוב המקרים התיקון מתחיל ונגמר באותו היום. למרות זאת זמני התיקון עלולים להשתנות בהתאם לסוג הנזק, גודלו ומיקומו ברכב. במידה וקיימים מספר שקעים במקומות שונים ברכב יקח זמן רב יותר על מנת להחזיר את הרכב לקדומתו.

איך שיטת PDR לרכב עובדת?

שיטת ה PDR מצליחה להחזיר אלפי רכבים למצבם המקורי מדיי יום וזאת מבלי לפגוע בשכבת הצבע המקורית שלהם. 

תחילה יש לבצע הערכה מקצועית על ידי איש מקצוע מיומן המתמחה בעבודה בשיטה זו. איש המקצוע יבחן היכן בוצע הנזק, מהי חומרתו וכיצד ניתן להגיע אליו. לאחר מכן הוא ידע האם הנזק ניתן בתיקון pdr לרכב, רוב המקרים בהחלט ניתנים לתיקון על ידי שיטה זאת.

לרוב, תיקון PDR דורש גישה מצידו האחורי של השקע, זאת אומרת שעל הומחה להסיר בזהירות חלקיי רכב חיצוניים או פנימיים על מנת לאפשר גישה לאזור הפגוע. 

המומחה ישתמש בתאורה מיוחדת המאפשרת לו מבט מדויק יותר של השקע, התאורה מדגישה את השקע ומאפשרת לאיש המקצוע לתכנן היכן בדיוק להניח את הכלים הדרושים על מנת להחזיר את השקע למצבו הקודם.

לאחר מכן מופעל לחץ על חלקו הפנימי של השקע ובעזרת כלים מיוחדים מבצעים עיסוי עדין של השכבה הפנימית של השקע על מנת להחזיר אותו לקדמותו. לרוב משתמשים בואקום ליישור הפח.

בעזרת תיקון PDR ניתן לבצע את תיקוני הפח עוד באותו היום, תלוי בחומרת השקע. אחת השיטות היא גם תיקון פח ברכב עם מים חמים אך לרוב משתמשים בכלי ואקום ליישור פח. התוצאות המתקבלות מרשימות מאוד, במיוחד כשמדובר בשיטת תיקון לא פולשנית.

Error: Contact form not found.

היתרונות של תיקון PDR לרכב

אם הרכב שלכם קיבל מכה או עבר תאונה וכתוצאה מכך נוצרו שקעים ונזקים בפח הרכב, תיקון פחחות PDR בהחלט יכול להיות מושלם עבורכם. בהשוואה לתיקוני פחחות מסורתיים לשיטת ה PDR יתרונות רבים.

  • מחיר זול יותר – בשיטה זו אין צורך לרכוש חלקים חדשים או לבצע צביעה מחדש. עובדות אלו הופכות את שיטת התיקון לזולה יותר באופן משמעותית לעומת שיטות אחרות.
  • תיקון מהיר – בעוד שתיקון מסורתי לוקח זמן רב, מאחר ונדרשת המתנה בין השלבים השונים. שיטת פידיאר מתחילה ומסתיימת בתהליך אחד ממוקד ללא שימוש בחומרי מילוי או צבע נוספים.
  • העלאת ערך הרכב – כאשר מבצעים תיקוני צבע ברכב, ערכו של הרכב יורד משמעותית. כך שתיקון PDR אינו משפיע על צבעו המקורי של הרכב ואינו מוריד מערכו עת המכירה.
  • ידידותית לסביבה – בזכות העובדה כי אין צורך להשתמש בחומרי צבע, ממיסים וכימיקלים אחרים, שיטה זו הופכת להיות לידידותית מאוד עבור הסביבה ועבור המשתמשים בה.

אילו תיקונים ניתן לבצע בעזרת PDR לרכב

שיטת פי די אר עוזרת לתקן מגוון של שקעים וקמטים ברכב אשר לא נוצר בהם נזק לצבע הרכב. שיטה זו 

מצויינת לשיקום של נזקי פחחות במגוון רחב של גדלים ועומקים ללא צורך בתיקוני צבע ופגיעה בערך הרכב.

ההבדל העיקרי בין שיטת PDR לבין שיטת התיקון המסורתית היא שבשיטה המסורתית משתמשים בחומרי מילוי למיניהם על מנת למלא גומות ושקעים ברכב, לאחר מכן צובעים אותם בגוון זהה לגוון המקורי של הרכב.

בעוד ששיטה זו בהחלט יכולה לגרום לרכב להראות חדש, היא אינה פותרת את בעיית השקע באופן קבוע. התיקון לוקח זמן רב, העלויות גבוהות וערכו של הרכב יורד משמעותית. זאת הסיבה שבעלי רכבים רבים מוצאים בשיטת PDR את הפתרון הטוב והיעיל ביותר לתיקון נזקים ברכב.

כותב המאמר: אלמוג קינן

מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הדיטיילינג לרכב. כחובב רכבים תמיד מעניין אותי ללמוד עוד על העולם המופלא של חידוש ושדרוג מראה הרכב. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

טיפולי רכב נוספים שיכולים לעניין אותך