חידוש גג קבריולט

Error: Contact form not found.

גג קבריולט, הידוע גם כגג נפתח, הוא מרכיב מכריע בכל רכב עם גג נפתח. הוא זה שמספק מחסה מפני פגעי מזג האוויר, תוך כדי שהוא מוסיף גם לאסתטיקה הכללית של המכונית. עם זאת, כמו כל חלק אחר ברכב, גג קבריולט דורש תחזוקה וחידוש מדי פעם כדי להבטיח את אריכות החיים שלו.

תהליך חידוש גג קבריולט כולל החלפת הגג הקיים. התהליך מתחיל בדרך כלל בהסרת הגג הישן, כולל את כל האבזור שלו. לאחר מכן, מתבצעת בדיקה של מסגרת הגג והאם יש צורך בתיקון או החלפה של חלקים בלויים או פגומים.

לאחר שמוודאים כי המסגרת במצב טוב, ניתן להתקין את הגג החדש. הגג החדש עשוי בדרך כלל מחומר עמיד בפני תנאי מזג אוויר משתנים, כמו חשיפה מרובה לשמש, גשם וכו׳. אופן ההפעלה של הגג תלוי ביצרן ובדגם של המכונית. חלק מגגות הקבריולט מופעלים באופן ידני וחלק באופן חשמלי.

בחירת סוג הגג

חשוב לבחור את החומר המתאים לגג קבריולט של הרכב שלכם. קיימים כמה סוגים של גגות כאשר ויניל, קנבס ובד הם החומרים הפופולאריים ביותר לגגות קבריולט. 

  • ויניל – הוא זול וקל לניקוי, אך הוא גם נוטה יותר לדהות ולהיסדק. 
  • קנבס – עמיד יותר מויניל, אך יקר יותר. 
  • בד – בחירה מצוינת אם אתם מחפשים חומר איכותי ועמיד לאורך זמן, זהו החומר היקר ביותר.

חידוש גג קבריולט עשוי להיות תהליך יקר, המחיר משתנה בהתאם ליצרן, לדגם הרכב וסוג החומר שתבחרו. יחד עם זאת, זוהי הוצאה הכרחית אם אתם רוצים לשמור על מראה הרכב הכללי ועל הערך שלו. 

מחיר חידוש גג קבריולט

עלות חידוש גג קבריולט עשויה להשתנות בהתאם למספר גורמים כמו סוג הרכב, סוג החומר ומורכבות ההתקנה. בדרך כלל, החלפת גג קבריולט יכולה לעלות בין כמה אלפי לכמה עשרות אלפי שקלים.

החלפת גג קבריולט סטנדרטי עשוי לעלות בין 2,500 ל-3,500 ש״ח, בעוד שחומר יוקרתי יותר כמו בד או קנבס יכול לעלות בין 4000 ל-6000 ש״ח. בנוסף, אם יש צורך לתקן או להחליף את המסגרת או המנוע של הגג, העלות עשויה לעלות באופן משמעותי.

כותב המאמר: אלמוג קינן

מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הדיטיילינג לרכב. כחובב רכבים תמיד מעניין אותי ללמוד עוד על העולם המופלא של חידוש ושדרוג מראה הרכב. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

טיפולי רכב נוספים שיכולים לעניין אותך