ציפוי PPF לרכב

Error: Contact form not found.

יריעות PPF הן פתרון מושלם להגנה על שכבת הצבע של הרכב ואזורים נוספים בהם הן מיושמות. יריעות PPF עשויות חומר שקוף על בסיס פוליאוריטן אשר מגן על הרכב מפני שריטות ומפגעים שונים ביעילות רבה. הציפוי מעניק הגנה מפני נזקי השמש, כימיקלים, שריטות, אבנים קטנות ועוד.

למרות זאת ציפוי PPF אינו פתרון מתאים לכולם, זהו ציפוי פרימיום אשר מיושם על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומוכשרים. קיימים מצבים בהם התקנה של PPF אף אינה מומלצת, לכן יש לבחון היטב את היתרונות והחסרונות של יריעות אלו טרם ההתקנה.

מחיר של ציפוי PPF לרכב

המחיר של ציפוי PPF חלקי של הרכב ינוע בין 1,500 ל- 6,500 ש״ח. המחיר של ציפוי PPF מלא של הרכב ינוע בין 8,000 ל- 27,000 ש״ח. עלות ציפוי PPF משתנה בהתאם לאיכות הציפוי וכמות העבודה שיש לבצע.

מאחר וציפוי הרכב באופן מקצועי כולל את כל עבודות ההכנה שיש לבצע על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר, חשוב לקחת בחשבון כי ככל שהרכב ישן יותר ודורש יותר עבודות הכנה, כמו תיקוני צבע, פחחות, פוליש וכו׳ כך המחיר יעלה בהתאם. בנוסף לכך כמות האזורים המצופים וגודלם גם כן משפיע על המחיר.

בטבלה הבאה מוצגים ההבדלים בין ציפוי קרמי לבין ציפוי PPF ונקודות הממשק ביניהם.

ציפוי קרמיקרמי ו- PPFציפוי PPF
יוצר שכבה דוחת מיםמונע היווצרות כתמיםמונע נזק של שבבי אבנים וענפים
דוחה מזיקים משכבת הצבעמונע חדירת כימיקליםסופג שריטות קלות
הופך את את ניקוי הרכב לקל ופשוטהרכב נראה חדש לאורך זמןמונע כתמי מים קשים
מעצים את הברק של הרכבמונע דהייה של הצבעמונע היווצרות מערבולות
ציפוי בלתי נראהבעל תכונת ״ריפוי עצמי״

Error: Contact form not found.

יתרונות יישום ציפוי PPF 

אם רכשתם רכב חדש ואתם מתלבטים האם כדאי לכם להשקיע בציפוי PPF שיעניק הגנה לשכבת הצבע המקורית ולחלקי הרכב השונים, ישנם כמה יתרונות בולטים שעליכם לקחת בחשבון. כמובן שאם מדובר ברכב חשמלי אז כדאי גם למצוא עמדת טעינה לרכב חשמלי מומלצת כדי שהרכב יוכל לנסוע כמו שצריך.

  1. גימור משופר – חלק מציפויי ה PPF מגבירים את הברק הטבעי של הרכב, אך קיימים גם ציפויים בגימור מט. כך שבכל מקרה תוכלו לבחור את הגימור המועדף עליכם וליצור מראה ייחודי ומושך יותר לרכב.
  2. בעוד שציפויים רבים אחרים נוטים להשאיר שאריות דבק וקילוף לאחר הדבקתם, ציפוי PPF מודבק באופן נקי לחלוטין שאינו פוגע או מאיים על הרכב בשום בצורה.
  3. הציפוי מעניק הגנה טובה מפני קורוזיה וכימיקלים שונים. לרוב הציפוי מורכב ממספר שכבות, כאשר כל שכבה משמשת כמחסום מפני חדירת מזהמים ומזיקים. בנוסף הציפוי דוחה ביעילות כתמי לכלוך ומים ואף מעניק הגנה בסיסית מפני שריטות ונזקים לצבע הרכב.
  4. הציפוי ״מרפא״ את עצמו לאחר נזקי שריטות, כלומר שריטות קלות ניתנות לתיקון על ידי חימום מקומי. למעשה ציפויי PPF המכילים תכונות דומות לזה של הציפוי הקרמי מאפשרות תיקון מיידי ומהיר של פגמים חדשים תוך מספר שניות.
  5. ציפוי PPF הוא עמיד מאוד בפני טמפרטורות קיצוניות כמו חום וקור ומפני נזקי קרינת השמש. עובדה זו מונעת ערפול ודהיה של פנסי הרכב.ֿ
  6. לציפוי PPF יכולת פיזור כוח מעולה, לעומת שבבים זעירים של אבנים או מפגעים אחרים שפוגעים בשכבת הצבע של הרכב באופן נקודתי, ציפוי ה PPF מפזר את הכוח המופעל עליו, היכולת שלו לפזר כוח קטן וגדול כאחד מונעים היווצרות של שריטות ונזקים פיזיים רבים. כמובן שיש גבול ליכולת פיזור הכוח שלו ומפגעים גדולים ועוצמתיים במיוחד יפגעו בשכבת הציפוי. שימו לב, במידה והציפוי פגום או קרוע יכולת פיזור הכוח לא תעבוד כלל.

חסרונות יישום ציפוי PPF על רכב חדש

חשוב לציין כי לא כל ציפויי PPF בשוק הם זהים. חלק מהציפויים בעלי איכות גבוהה מאחרים, לכן חשוב לקחת מספר גורמים בחשבון טרם התקנת הציפוי ברכבכם.

  1. חשוב לבצע מחקר אודות סדנאות הרכב השונות המציעות את שירותיהם, חשוב מאוד להקפיד לבחור במקום מקצועי שיבצע את עבודת ההתקנה בצורה הטובה ביותר, ישתמש בציפויים איכותיים ויעניק את האחריות המקסימלית על המוצר שסופק.
  2. התייעצו עם איש מקצוע בנושא. ייתכן והפתרון הנכון עבורכם הוא ציפוי ננו קרמי, או אולי בעקבות אופן השימוש שלכם ברכב ימליצו לכם לבצע התקנה של ציפוי PPF. בכל מצב מומלץ להיוועץ באיש מקצוע אמין טרם ההתקנה על מנת להגיע לבחירה הנכונה והטובה ביותר עבורכם.
  3. כמה זמן אתם מתכננים להחזיק ברכב? במידה ואתם נוטים להחליף רכב כל כמה שנים ומעוניינם לשמור על הערך המקסימלי שלו בעת המכירה, התקנת ציפוי PPF בחלקים הקדמיים והאחוריים של הרכב היא דרך מצוינת לשמור ואף להעלות את ערך הרכב. במידה ואתם מתכננים לשמור את הרכב לאורך זמן רב, תוכלו לבצע התקנה של ציפוי PPF על כל הרכב או לשלב ציפוי PPF יחד עם ציפוי ננו קרמי.

ציפוי PPF יעזור לכם להגן על הרכב שלכם מפני נזקים שונים ולשמור על מראה חדש ומבריק לאורך שנים רבות, כאילו הוא הרגע יצא מהמפעל. תאמינו או לא, עלות הציפוי היא אינה גבוהה כפי שרבים נוטים לחשוב. בעיקר אם מדובר בציפוי רכב חדש שאינו דורש עבודת דיטיילינג רבה לפני ההתקנה.

האם ציפוי PPF פוגע בצבע הרכב? 

ציפוי PPF הוא בטוח לחלוטין ליישום על רכב חדש. נהגים רבים אף מעדיפים את ציפוי ה PPF לעומת ציפויים אחרים כמו ציפוי קרמי או ווקס. ציפוי PPF הוא דק מאוד ומודבק על ידי דבק ייעודי הנצמד ישירות אל המצע עליו הוא מונח. 

במהלך תהליך ההתקנה ציפוי ה PPF עובר כמה שלבים, בהם הוא נמדד, נחתך, ממוקם ולאחר מכן מודבק על ידי ספריי נוזלי. כאשר ההדבקה מתבצעת על ידי כלי ייעודי העוזרת להצמדה הדוקה של היריעות בכל האזורים.

חשוב להיזהר מבחירה בציפוי שאינו איכותי. קיימים בשוק ציפויי ויניל רבים באיכות ירודה אשר הופכים להיות דביקים במגע עם מים. ציפוי PPF איכותי מבטיח הגנה מלאה ועמידות גבוהה בפני מים וגורמים מזיקים אחרים.

Error: Contact form not found.

האם ניתן להסיר ציפוי PPF

ציפוי PPF ניתן להסרה בקלות, אך ברגע שהציפוי הוסר לא ניתן לבצע בו שימוש חוזר. זאת הסיבה לכך שציפוי PPF מתאים במיוחד לאנשים אשר שוכרים רכב ורוצים להגן על שכבת הצבע של הרכב לאורך תקופת השכירות או לאנשים שרכשו רכב ומתכננים להחזיק בו לאורך זמן. 

ציפוי PPF איכותי יכול להחזיק לאורך תקופה של 10 שנים, במידה ומוסיפים שכבת ציפוי נוספת מעליה כמו ננו קרמי הוא יכול להחזיק אף לתקופת זמן לא מוגבלת. 

האם ניתן לצפות ב PPF את פנסי הרכב?

בהחלט כן, יריעות ה PPF ניתנות ומומלצות ליישום במקומות חשופים במיוחד כמו פנסים קדמיים ואחוריים, מכסה מנוע, פגוש, גריל ודלתות הרכב. לא רק שהציפוי עוזר להגן על אזורים אלו משריטות של אבנים קטנות, ענפים ומפגעים שונים במהלך הנסיעה הוא גם עוזר לדחות חרקים, לשלשת ציפוריםף, שרף עצים טמזהמים נוספים.

מומלץ לבחור בציפוי בעל שכבה עליונה חלקה ודוחה מים, במידה ואינכם מעוניינם להוסיף שכבת הגנה נוספת כמו ציפוי ננו קרמי, וודא כי הציפוי איכותי ומכיל שכבה עליונה הדומה במאפיינה לציפוי הננו. כך תבטיחו עמידות רבה יותר מפני נזקי מים, כתמים וכימיקלים. כמו כן פעולת הניקיון של הרכב תהיה קלה ופשוטה יותר באופן משמעותי.

האם ניתן ליישם ציפוי PPF לבד?

התשובה היא לחלוטין לא. גם אם השגתם את ציפוי ה PPF האיכותי ביותר באופן עצמאי, מאוד לא מומלץ לנסות לבצע את הדבקת הציפוי לבד. ראשית יש לבצע הכנות מקדימות רבות לרכב, רובן דורשות ידע מקצועי רחב, חומרים וכלים מיוחדים ותנאי סביבה המאפשרים מניעה של חדירת אבק ומזהמים שונים.

כמו כן ציפוי הPPF מגיע כגליל גדול אותו יש לחתוך ולעצב בהתאם למידות ולצורות המדויקות של הרכב. רוב הסיכויים שהניסיון שלכם להדביק את הציפוי לבד יגמר במפח נפש גדול, ציפוי שנזרק לפח ובזבוז של כסף. 

כותב המאמר: אלמוג קינן

מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הדיטיילינג לרכב. כחובב רכבים תמיד מעניין אותי ללמוד עוד על העולם המופלא של חידוש ושדרוג מראה הרכב. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

טיפולי רכב נוספים שיכולים לעניין אותך