ניקוי דיטיילינג פנימי לרכב

Error: Contact form not found.

ניקוי דיטיילינג לרכב הוא לא רק ניקוי פנימי של הרכב מלכלוך ואבק. מדובר בירידה לפרטים הקטנים של כל חלקי הרכב הפנימיים. החל מפנלים וחלקי פלסטיק ועד לריפודים ושטיחים במטרה להעניק להם מראה חדש ומושך. טיפול דיטיילינג מחדש את כל פנים הרכב ומאפשר יישום של שכבת הגנה מפני נזקי חום ושמש. הטיפול משפר את חווית הנסיעה לנהג ולנוסעים ואת ערך הרכב בזמן מכירה.

מתי עושים ניקוי דיטיילינג פנימי?

ברוב המקרים קיימים כמה מצבים בהם דיטיילינג פנימי יכול להיות פתרון מעולה עבורכם.

YouTube video

ניקוי רכב לפני מכירה

כאשר רוצים למכור רכב במחיר מחירון או אפילו מעל. חשוב להציע  לקונה רכב שנראה חדש ומרשים. ככל שהרכב שאתם מציעים נראה כאילו הרגע הוא יצא מהסוכנות כך הוא יימכר מהר יותר במחיר גבוה יותר. כאשר אנשים רואים רכב שמור מבחינה חיצונית הם מייד משליכים זאת גם המצב המכני שלו. ההנחה הרווחת היא שאנשים ששומרים על הרכב שלהם מבחינה ויזואלית כנראה גם דואגים לבצע טיפולים בזמן ולא קורע את הרכב

ניקוי רכב לאחר קנייה

לא תמיד כדי לוותר על עסקה משתלמת במיוחד רק בגלל ריפוד הרוס או מוכתם, פלסטיקה דהוייה ומצב כללי לא שמור. לפעמים אנו יכולים לקנות רכב במחיר מציאה של ממש רק בגלל שהמוכר מבין שהרכב לא שמור והוא חייב להוריד במחיר כדי להצליח למכור אותו. אתם יכולים לקחת את הרכב לדיטיילינג פנימי שיחדש לכם את כל פנים הרכב ועדיין לצאת מורווחים מהעסקה. לא תמיד חייב להיות מדובר במצב פנימי נורא. לעיתים אנשים פשוט רוצים לחדש ולרענן את פנים הרכב כאשר הם רוכשים רכב יד 2. במקרה כזה עלויות הדיטיילינג יהיו נמוכות יותר מאחר ונדרשת עבודה מועטה יותר.

רענון הרכב

כמו טיפול פנים וספא שנועד לרענן את הגוף והנפש שלנו. כך גם הרכב זקוק לפעמים לפינוק. דיטיילינג פנימי יעזור לכם לרענן את פנים הרכב, ליישם שכבת הגנה חדשה על הפלסטיקה ולאפשר לכם לשמור על המראה החדש לאורך זמן רב יותר. חווית הנסיעה ברכב נקי ורענן תמיד טובה ומהנה.

טיפולי דיטיילינג פנימי

דיטיילינג פנימי כולל ירידה לפרטים בכל הדברים הקשורים לפנים הרכב. טיפולי הדיטיילינג כוללים:

  • ניקוי ריפודים – ניקוי עמוק של ריפודי המושבים. הניקיון מתבצע בצורה של הזרקת חומרי ניקוי, שפשוף ויניקה של הנוזלים והלכלוך החוצה. ניתן לבצע גם ניקיון של מושבי עור ודמוי עור, הניקוי יתבצע בחומרים אחרים המתאימים לסוג הריפוד.
  • ניקוי רצפה ושטיחים – על ידי הזרקת מים בלחץ אל תוך השטיח ברצפת הרכב, קרצוף יסודי והסרת כל חלקי הלכלוך. לאחר מכן מתבצעת יניקה החוצה של שאריות נוזל, חומרי ניקוי ושאריות לכלוך שנותרו כמו בתהליך ניקוי הריפודים.
  • ניקוי דלתות ותא מטען – הסרת לכלוך וחיידקים מדלתות הרכב ומתוך תא המטען. ניקוי בעזרת קיטור, מברשות ומטליות ייעודיות. תא המטען עובר קרצוף דומה לזה של רצפת הרכב על מנת לחטא ולהסיר לכלוכים שונים שהצטברו.
  • ​ניקוי חגורות- גם חגורות הרכב נוטות להתלכלך כתוצאה מידיים מלוכלכות שפיכה של נוזלים תוך כדי נסיעה ועוד. 
  • ניקוי מערכת מיזוג אוויר – ניקוי וחיטוי של כל פתחי האוויר. קיימת נטייה להצטברות של עובש, אבק וחיידקים רבים בפתחי האוורור עקב הצטברות של לחות. תהליך הניקוי כולל הסרה של עובש, חיטוי, העלמת ריחות וניקוי כל חלקי המערכת על מנת להבטיח אוויר נקי לנוסעי הרכב.​
  • ניקוי פלסטיקה – ניקוי יסודי של חלקי הפלסטיקה ברכב, הדאשבורד, ידית ההילוכים, אזור בלם היד, קונסולה וכל האזורים שנוטים לצבור אבק ולכלוך באזור שבין מסילות המושבים ועד למחזיקי הכוסות. הניקוי מתבצע עם חומרים ייעודיים לעור ופלסטיק כאשר מטרתם היא לרכך ולהזין אותם ולמנוע דהייה וסדקים העלולים לקרות בעקבות שינויים בטמפרטורה, בעיקר בחודשי הקיץ החמים.
  • ניקוי לוח מחוונים – ניקוי יסודי וליטוש של מסכי לוח המחוונים. הניקיון יעניק שכבת הגנה ללוח המחוונים ואף יחזיר לו את המראה החדש והמבריק.
  • יישום חומרי הגנה – בסיום תהליך הניקוי והחידוש חשוב ליישם חומרי הגנה כמו ווקס או ננו על כל משטחי הפלסטיקה והשטיחים. חומרי ההגנה יבטיחו דחייה טובה יותר של כתמים, לכלוך ונוזלים. בנוסף הם יקנו לרכב מראה חדש ומבריק לאורך זמן.
YouTube video

למה חשוב לבצע דיטיילינג במקום מקצועי?

סדנאות רכב מקצועיות יודעות להתאים את החומר לכל שלב בניקיון בהתאם לרמות הלכלוך ולסוג המשטח. חשוב מאוד לבצע ניקיון בחומר שמתאים למשטח. שימוש בכימיקלים שאינם מתאימים או חזקים מדיי עלול לגרום ליותר נזק מאשר תועלת. חומרים רבים עלולים ״לאכול״ את ציפויי הפלסטיקה או להשאיר כתמים קשים על הריפודים ושאר חלקי הפנים.

במקרים אחרים בהם אנשים מבצעים את עבודת הניקיון לבד, החומרים חלשים או לא עמידים מספיק לאורך זמן. כמו כן, הציוד המקצועי מאפשר ניקוי עמוק ויכולת להגיע לאזורים קטנים וצפופים אשר כמעט ובלתי אפשרי להגיע אליהם לבד.

כמה זמן לוקח טיפול דיטיילינג?

​זמן הטיפול משתנה בהתאם לבקשת הלקוח ולמצב הרכב. ככל שהלקוח מעוניין בטיפול מלא יותר הכולל ניקוי של יותר חלקים ברכב כך משך הטיפול יתארך. גם למצב ההתחלתי של הרכב יש השפעה על זמן הטיפול. מאחר והסרת כתמים קשים ורבים מריפוד לוקחים יותר זמן לעומת מספר כתמים בודדים. טיפול דיטיילינג מלא יכול לקחת בין יום ליומיים מלאים בהם הרכב נשאר בסדנה. ניקוי של ריפוד או שטיחים בלבד יכול לקחת כ 3 שעות בממוצע.


כמה עולה ניקוי דיטיילינג פנימי לרכב?

דיטיילינג פנימי מלא לרכב הכולל ניקוי של כל החלקים נע בין 1,500- 2,500 ש״ח. כאשר המחיר משתנה בהתאם למצב הרכב, סוג הרכב וכמות העבודה שיש לבצע. ככל שהרכב דורש יותר עבודה וניקיון, כך המחיר יעלה בהתאמה.

ניקוי ריפודים ברכב נע בין 350-600 ש״ח. המחיר גם כן תלוי במצב הריפודים ובכמות העבודה. למשל רכב עם ריפודים מלוכלכים מאוד או רכב בעל 7 מושבים יהיה בטווח המחירים הגבוה יותר.

ניקוי שטיחים נע בין 80- 150 ש״ח בהתאם למצב השטיחים, סוג השטיחים והאם יושמה שכבת הגנה.

כותב המאמר: אלמוג קינן

מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הדיטיילינג לרכב. כחובב רכבים תמיד מעניין אותי ללמוד עוד על העולם המופלא של חידוש ושדרוג מראה הרכב. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

טיפולי רכב נוספים שיכולים לעניין אותך