צביעת גג קבריולט

Error: Contact form not found.

צביעת גגות רכים של קבריולט מתבצעים על ידי נוזל צבע צבעוני הנקשר כימית לסיבי הבד ומכתים אותם לצמיתות. לרוב תהליך החיבור הכימי הוא חשמלי, כאשר לבד מטען חשמלי הפוך מהמטען של הצבע והצבע נמשך אליו ממש כמו מגנט. 

כיום הגג העליון של המכונית החדשות עשוי מסיבים סינטטיים עמידים בפני כתמים. ולכן צביעה של הגג הופכת להיות בעייתית מאחר והבד ידחה אותו והצבע ישטף מייד.

תהליך הצביעה של גג נפתח ברכב

תחילה מומלץ לנסות שיטת ניקוי יסודית על ידי ריסוס של חומר ייעודי לניקוי הגג. תחילה מרססים את הגג  ומשרים אותו, כך אנו מבטיחים שהרגנו את הנבגים שגורמים לסימנים ירוקים להתפתח.

במידה והגג דהוי מאוד גם לאחר הניקוי, ניתן לצבוע אותו מחדש באמצעות צביעה ייעודית המתאימה לחלקים רכים, מה שיבטיח שהגג יהיה בצבע המושלם במראה חדש ככל האפשר. לא כל גגות הרכב זהים, צביעה של גגות קנבס קלים יותר מגגות ויניל. כאשר לכל סוג גג צריך להתאים את סוג הצבע המתאים לו.

ברוב המקרים צביעת גג ויניל לא תהיה קבועה ותצטרכו לחדש את הצבע לפחות פעם בשנה.

נקודות חשובות לצביעת גג קבריולט

  • לא ניתן להפוך צבע כהה לבהיר יותר. הצבע שבו אתם משתמשים, צריך להיות כהה יותר מהצבע המקורי של הגג הנפתח.
  • ישנם צבעים שונים בשוק. ודאו שאתם קונים צבע ספציפי המתאים לצביעת סוג הגג שלכם.
  • טרם הצביעה חשוב להקפיד לנקות את היטב את הגג ולכסות אזורים חשופים ברכב כמו שאר הגג והחלונות.
  • צביעת גג היא זמנית. יש לחדש אותה מדיי שנה. על גגות ויניל הצבע יחזיק זמן קצר יותר לעומת גג קנבס.
  • לאחר הצביעה יש להשאיר את הגג במצב סגור במשך מספר ימים עד לייבוש וספיגה מלאה של הצבע.
  • מומלץ לצפות את הגג בציפוי הגנה כלשהו כמו ננו קרמי. ההגנה תעזור לצבע להישמר לאורך הזמן ותמנע דהייה שלו בשמש.

ההבדל בין גג קנבס לגג ויניל

לגג ויניל יש מראה מבריק והוא קשיח יותר לעומת גג בד קנבס. יחד עם זאת גגות ויניל נוטים להתקלף ולהיסדק בעקבות מזג האוויר ובלאי של הזמן. לא ניתן לתקן גג ויניל אלא רק להחליפו לגמריי בחדש. לגגות ויניל גם נטייה לאפשר צמיחה של טחב במקומות בהם נוצרו סדקים. ה שלא קורה בגגות קנבס.

גג קנבס פחות מושך מבחינה ויזואלית, הוא מתלכלך יותר ולא מספק את אותה ההגנה בפני מזג האוויר כמו הויניל. צביעת קנבס היא דיי זהה לויניל. ההבדל הוא בחומרים ובכלים הדרושים לתהליך הניקוי והצביעה שלו. 

כותב המאמר: אלמוג קינן

מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הדיטיילינג לרכב. כחובב רכבים תמיד מעניין אותי ללמוד עוד על העולם המופלא של חידוש ושדרוג מראה הרכב. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

טיפולי רכב נוספים שיכולים לעניין אותך