פוליש ווקס לרכב

Error: Contact form not found.

כולנו אוהבים לפנק את הרכב שלנו, אחת הדרכים להראות את אהבתנו לרכב היא לטפח אותו ולשמור עליו נוצץ ומבריק. קיימות שתי דרכים עיקריות בהם נוכל לשמור על ברק הרכב – פוליש ו- ווקס, בעוד שרוב האנשים חושבים ששתי פעולות אלו תמיד מגיעות יחד, הן שונות זו מזו וניתנות לביצוע כל אחת בנפרד.

במידה ואתם מתלבטים איזה טיפול עליכם לבצע לרכב שלכם – פוליש או ווקס, התשובה תלויה בצורך שלכם. לפוליש ולווקס יש תפקידים שונים, התרכובות הכימיות שלהם שונות לחלוטין ואופן יישומם שונה גם כן. פעמים רבות שני הטיפולים משולבים יחד על מנת להעניק את התוצאה הטובה ביותר, אך אין זה הכרח. מאחר ואופן הטיפול יבוצע בהתאם למצב שבו נמצא הרכב.

במאמר הבא נסקור את ההבדלים המשמעותיים שבין פוליש לבין ווקס, ומה זה אומר בעצם לעשות פוליש ווקס לרכב.

מה זה ווקס לרכב?

באופן כללי הווקס המיושם על הרכב הוא חומר שאינו נשחק ומשמש כשכבת הגנה נוספת מעל שכבת הצבע המקורית של הרכב. תפקידו העיקרי של הווקס הוא להגן על הצבע המקורי של הרכב ולהדגיש את הברק שלו.

בעוד ששכבת הווקס יכולה להיות מיושמת על פני הרכב ללא ביצוע של פוליש, ברוב המקרים הווקס יתבצע כפעולה משלימה לליטוש על מנת להשיג תוצאה סופית טובה ומרשימה יותר.

הווקס מסתיר פגמים ושריטות קטנות על ידי מילויים בשכבת הגנה, באופן זה הווקס מחליק את פני השטח ומעניק הגנה נוספת.

מאפייני הווקס:

  1. הווקס אינו נשטף במים
  2. עמיד בפני טמפרטורות גבוהות ומגן מפני קרני ה UV
  3. מעניק ברק לרכב
  4. מומלץ לחדש את הווקס בין 1-2 פעמים בשנה.

מה זה פוליש לרכב?

אם אתם רוצים לצמצם את כמות השריטות ברכב שלכם, כתמי מים ומערבולות, חלודה ופגמים נוספים המשפיעים על מראה הרכב לרעה ואף פוגעים בשכבת הצבע המקורית שלו, פוליש הוא הפתרון הטוב ביותר עבורכם. הפוליש מסיר שכבה דקיקה של צבע הרכב וטשטושה עם האזורים הסמוכים על מנת להסיר את הפגמים באזור.

הפוליש זמין בדרגות שונות של שחיקה, בהתאם לרמת השחיקה הדרושה על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר שניתן. חשוב לדעת כי גם חומרי הפוליש השוחקים ביותר בשוק מבצעים הסרה עדינה מאוד של שכבת הצבע ואינם פוגעים בצבע המקורי של הרכב. 

לעומת הווקס המיושם כשכבת ההגנה האחרונה על פני שכבת הצבע המקורית של הרכב, הפוליש מיושם יחד עם חומרי ניקוי נוספים המשמשים לצורך ניקוי הרכב מפני מזהמים, שריטות ופגמים קלים. תוצאות של פוליש מקצועי ואיכותי ישמרו למשך כשנה.

Error: Contact form not found.

האם קודם עושים פוליש או ווקס?

כלל אצבע אומר כי קודם מבצעים פוליש לרכב ורק לאחר מכן מיישמים את שכבת הווקס. שכבת הווקס מגבירה את המראה הנוצץ והמלוטש של הרכב ומוסיפה לו שכבת הגנה נוספת. הווקס שומר על שכבת הצבע של הרכב והפוליש מסיר פגמים ושריטות קלות על פני הרכב.

יתרונות של ביצוע פוליש ווקס לרכב

מלבד העובדה כי פוליש ווקס עוזר בהסרה של פגמים ושריטות מעל פני הרכב, הוא מבליט את הצבע המקורי ומחייה אותו מחדש. טיפול פוליש ווקס מומלץ מאוד לאנשים שחשוב להם לשמור על מראה הרכב ולאנשים המעוניינים להכין את הרכב לקראת מכירה. טיפול פוליש ווקס מעלה את ערך הרכב ומבליט אותו על פני רכבים זהים הנמכרים בשוק. בסופו של דבר ההשקעה בטיפול פוליש ווקס משתלמת מאוד במעמד המכירה של הרכב.

כמה עולה פוליש ווקס לרכב?

עלות פוליש ווקס לרכב פרטי נעה בין 700 – 1500 ש״ח. המחיר משתנה בהתאם לכמות העבודה שיש לבצע ולמצב ההתחלתי של הרכב.

ככל שהרכב דורש יותר עבודת הכנה לקראת הווקס, כלומר כמות גדולה יותר של פוליש כך המחיר יעלה בהתאם.

בנוסף במקרים מסויימים הפגמים או השריטות ברכב עלולות להיות עמוקות מדיי בכדי לטפל בהם בעזרת פוליש בלבד ויש צורך לשלב עבודת פחחות וחומרים נוספים, במצב זה המחיר יעלה בהתאם.

בנוסף, רכבים כהים או רכבים בצבעים מטאליים יתומחרו בטווח המחירים הגבוהה מאחר ונדרשת עבודת פוליש רבה יותר מאשר ברכבים לבנים ובהירים.

מחיר של חידוש פוליש ווקס

עלות חידוש ווקס לרכב נעה בין 400- 700 ש״ח. ברוב המקרים בטיפול החידוש לא מבצעים את כל הטיפול שוב. בעוד שאת שכבת הווקס מומלץ לחדש מדיי שנה, מאחר ששכבה זו משמשת כשבת הגנה משמעותית לרכב, את טיפול הפוליש לא מומלץ לבצע בתדירות גבוהה מדיי.

הווקס מגן מפני פגמים קלים לצבע הרכב כך שברוב המקרים לא יהיה צורך לבצע פוליש מחדש. פוליש בתדירות גבוהה מדיי יכול לגרום לשחיקה של הצבע המקורי של הרכב, לכן מומלץ לבצע פוליש כל שנתיים- שלוש.

כותב המאמר: אלמוג קינן

מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הדיטיילינג לרכב. כחובב רכבים תמיד מעניין אותי ללמוד עוד על העולם המופלא של חידוש ושדרוג מראה הרכב. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

טיפולי רכב נוספים שיכולים לעניין אותך