הכנת רכב למכירה

  להצעת מחיר השאירו פרטים או התקשרו:
  077-996-8600


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  קיימות סיבות רבות לכך שכך שכדאי לכם למכור את הרכב באופן פרטי לעומת מכירה למגרש רכבים או ביצוע של טרייד אין עבור הרכב. הסיבה העיקרית היא כלכלית, ברוב המקרים אם לא בכולם תקבלו מחיר גבוה יותר במכירה פרטית לעומת מכירה לסוחרי רכבים. בנוסף, קיימת תחושת סיפוק גדולה בעובדה שאתם יודעים כי מסרתם את רכבכם לבעלים הבא שלהם ואתם יודעים מה עלה בגורלו.

  מכירת רכב היא אינו דבר מסובך, עיקר העבודה נעשית דווקא בהכנות הרכב לקראת המכירה, בשלב זה נדרשות מספר פעולות שעליכם לבצע על מנת להבטיח תהליך מכירה מהיר ומשתלם ככל הניתן.

  דיטיילינג לרכב

  בצעו טיפול דיטיילינג לרכב, במהלכו יבצעו ניקוי יסודי וחידוש של הרכב מבפנים ומבחוץ. ניקוי יסודי הוא חלק פשוט אך קריטי בשלב ההכנות של הרכב לקראת מכירה, אתם בהחלט רוצים לוודא כי הקונים הפוטנציאליים רואים את הרכב לכם במיטבו, הוציאו את כל הרכוש הפרטי והקישוטים השונים בהם אבזרתם את הרכב והעניקו לקונה לראות את הרכב במצבו המקורי.

  במידה ותרצו להשקיע ולהעלות את ערכו של הרכב בעת המכירה, תוכלו לבצע בסדנאות רכב טיפול הכנה למכירה, הטיפול לרוב יכלול דיטיילינג פנימי וחיצוני בו יתבצע פוליש ווקס לכלל חלקי הרכב, הפוליש יעזור לבצע תיקוני צבע קלים, הסרת שריטות ומפגעים ואילו הווקס יעניק שכבת הגנה מעולה, ברק ומראה חדש ונוצץ לרכב.

  כמו כן, במידה ותרצו להשקיע יותר תוכלו לבצע ניקוי עמוק של מושבי הרכב ולהשיג תוצאות מרשימות אף יותר. קחו בחשבון כי ההשקעה בהכנות הרכב תשיג לכם יתרון משמעותי בשוק הרכבים על פני מוכרים אחרים, בעיקר כאשר מדובר בסוג רכב פופולרי בשוק.

  במקרים בהם נדרשים תיקונים רבים יותר כמו ריפוד, תפירה, פחחות, תיקוני צבע וכו׳ יש לבחון האם המחיר בו תצליחו למכור את הרכב בהתאם לביקוש הקיים שווה את ההשקעה הכלכלית הנדרשת.

  הכנה חיצונית מומלצת

  • תיקון, חידוש או החלפה של חלקי פלסטיקה שבורים או סדוקים
  • הסרת חלודה על חלקי מתכת פנימיים
  • חידוש מראה הצמיגים או החלפתם במידת הצורך
  • פוליש לתיקוני צבע קלים
  • ציפוי ווקס או ציפוי ננו קרמי על מנת להעניק מראה מבריק וחדש לרכב
  • תיקון בשיטת PDR המטפל במכות ושקעים בפח ללא עבודת פחחות וללא פגיעה בערכו של הרכב
  • החלפת גומיות יבשות וסדוקות בדלתות וחלונות הרכב
  • החלפת מגבים פגומים או ישנים

  הכנה פנימית מומלצת

  • הוצאת רכוש פרטי ודקורציות בולטות ובוהקות שונות 
  • תיקון, חידוש או החלפה של חלקי פלסטיקה שבורים או סדוקים
  • ניקוי עמוק של ריפוד המושבים
  • במידה ולא ניתן לנקות יש לשקול החלפה של הריפוד או שימוש בכיסוי מושבים
  • ניקוי שטיחונים או החלפת במידת הצורך

  צלמו תמונות איכותיות

  צלמו כמה תמונות טובות של הרכב הנקי שלכם, מומלץ אפילו לצלם כמה סרטוני וידאו. וודאו כי אתם מצלמים מבפנים ומבחוץ על מנת להציג את הרכב באופן הקרוב ביותר למציאות ולמנוע הפתעות לא נעימות מצדו של הקונה כאשר הוא יגיע פיזית לבחון את הרכב. זכרו כי תמונות איכותיות וטובות הן הבסיס לתהליך מכירה טוב, מאחר ואנשים נוטים להתעכב על תמונות טובות ואיכותיות בהם הרכב נראה במיטבו לעומת תמונות מטושטשות ולא ברורות שאף מורידות מערכו האמיתי של הרכב.

  אספו את כל היסטוריית הטיפולים

  אספו את כל היסטוריית הטיפולים שלכם בצורה מסודרת, היסטוריית טיפולים חשובה מאוד בכל מכירה, היא ההוכחה לכך שהרכב טופל היטב כאשר היה ברשותכם. בנוסף לכך טיפולים מסודרים במוסכים מורשים ובזמן מבטיחים שמירה על ערכו של הרכב ולעיתים אף מגדילים אותו. במידה והרכב עדיין תחת אחריות היצרן חשוב לשקף זאת לקונים ולהעביר להם את המסמכים הנדרשים במידה ויצטרכו להפעיל אותה כאשר הרכב יעבור לרשותם באופן רשמי.

  הוסיפו נלווים

  במידה ושמרתם את כל המדרכים, חוברות וברושורים שקיבלתם במעמד הקנייה העבירו הכל יחד עם הרכב למוכר, פעולה זו תגביר את תחושתו של הקונה כי הוא רוכש רכב חדש ושמור כאילו עדיין נמצא ״באריזתו״. במידה והיו אביזרים נלווים שקיבלתם או רכשתם ועלותם אינה גבוהה במיוחד או שהם מתאימים לרכב זה בלבד, שקלו להוסיף אותם כאקסטרה עבור הקונה ולהגדיל את שביעות רצונו מהעסקה.

  תמחור הרכב

  באופן כללי כל רכב בישראל נמכר לפי מחירון לוי יצחק, מחירון זה מורכב מנתונים שונים כגון שנת ייצור הרכב, סוג, דגם, קילומטראז׳, בעלות וכו׳. אך למרות המחירון חלק מהרכבים נמכרים מתחת למחיר המחירון בעוד שאחרים נמכרים אף מעליו.

  מחיר הרכב נקבע בהתאם לדרישות השוק, לעיתים קיימים דגמים מבוקשים מאוד, בעלי רמות גימור שונות אשר ההיצע שלהם בשוק יחסית נמוך בעוד שהביקוש גבוה. אחרים נמכרים נמוך ממחיר המחירון מאחר והיו בבעלות קודמת שחברת השכרה או עברו קילומטראז׳ גבוה מהממוצע. על מנת לקבוע מחיר מכירה נכון יש לקחת בחשבון את כלל הרכיבים הטכניים של הרכב, כולל תוספות ושדרוגים שבוצעו באופן פרטי ולשלב אותם יחד עם דרישות השוק התקופתיות. 

  הסירו שעבוד רכב

  פעמים רבות רכבים המוצעים למכירה משועבדים לבנקים בעקבות ההלוואה שנלקחה על מנת לרכוש אותם. טרם העברת הבעלות עליכם לגשת לסניף הבנק ולבקש להסיר את השעבוד על הרכב, ברוב המקרים השעבוד מוסר כאשר הקונה מגיע אתכם ומבצע העברה בנקאית מיידית (העברת זה״ב) לחשבונכם או שכל הסכום נמצא בידכם במזומן או בשיק.

  לאחר מכן הבנק יסיר את השעבוד ויתן לכם מסמך עמו תוכלו לגשת לסניף הדואר ולבצע העברת בעלות. על מנת לזרז את העניינים מומלץ לבצע את העברות הכספים עוד טרם הגעתכם לסניף מאחר ותהליך ההעברה המיידית גם כן עלול לקחת כ -20 דקות לפחות. בנוסף במידה ונשארה לכם יתרה לתשלום תצטרכו לסגור אותה מול הבנק במעמד הסרת השעבוד. הגיעו מוכנים לבנק עם הפתרון הנכון עבורכם כיצד אתם מעוניינים לסגור את יתרת ההלוואה שנותרה.

  העברת בעלות

  גשו לסניף הדואר יחד עם הקונה והמסמכים הדרושים: רשיונות נהיגה/ ת.ז ורישיון רכב. ברוב המקרים את תשלום העברת הבעלות משלם הקונה, אך תוכלו להחליט ביניכם במידה ואתם רוצים לחלוק בעלויות ביניכם. עלות העברת בעלות היא 219 ש״ח.

  זכרו כי לא ניתן לבצע העברת בעלות לרכב שלא שולמה עבורו אגרת רישוי, במידה והרכב נדרש לעבור טסט בקרוב, יש לשלם את אגרת הרישוי במעמד העברת הבעלות. ברוב המקרים עלויות האגרה יחולו על המוכר, אלא אם כן הוחלט מראש כי הרכב ימכר ללא אגרת רישוי והמחיר יקוזז ממחיר המכירה.

  טיפולי רכב נוספים שיכולים לעניין אותך