ציפוי ויניל לרכב

Error: Contact form not found.

ציפוי ויניל לרכב הוא כנראה הדרך הקלה והפשוטה ביותר לשנות לחלוטין את המראה החיצוני של הרכב. במקום לבחור בשיטת הצביעה המיושנת, היקרה והמסורבלת, ציפוי ויניל מאפשר לנו להנות ממגוון רחב של עיצובים וגימורים במראה יוצא דופן.

מה זה ציפוי ויניל לרכב?

ציפוי ויניל הוא ציפוי הנועד להגן על שכבת הצבע העליונה של הרכב ולאפשר מגוון רחב של עיצובים בהתאמה אישית. הויניל הוא יריעה דקה המודבקת על שכבת הצבע של הרכב. בנוסף לאפקט העיצובי, היריעה מספקת שכבת הגנה מפני אבנים ומפגעים חיצוניים נוספים שעלולים להיגרם במהלך הנסיעה. ציפוי ויניל נחשב לעמיד במיוחד בפני נזקי מזג אוויר והוא שומר על צבעו וצורתו לאורך שנים רבות.

מחיר של ציפוי ויניל לרכב

עלות ציפוי ויניל לרכב משתנה בהתאם לסוג החומר ממנו עשוי הציפוי ובכמות העבודה שיש לבצע. באופן כללי ניתן לומר כי עלות ציפוי מלא נעה בין 7,000 ל- 19,000 ש״ח. ככל שחומר הציפוי נחשב לאיכותי ועמיד יותר כך עלותו תהיה גבוהה יותר, בנוסף יש לקחת בחשבון את סוג הרכב ואת כמות החלקים שצריך לפרק לצורך ההדבקה.

ציפוי ויניל חלקי, המתבצע באזורים נבחרים כמו גג, מכסה מנוע וכו׳ ינוע בין 200 -900 ש״ח. המחיר משתנה בהתאם לסוג החומר וכמות העבודה שיש לבצע.  

Error: Contact form not found.

סוגים של ציפוי ויניל לרכב

באופן כללי ניתן לחלק את הויניל לשתי קטגוריות עיקריות: מדבקות פרסום ומדבקות ציפוי לרכב.

מדבקות הפרסום משמשות רכבים רבים ועסקים רבים לצורך מיתוג, הויניל ממנו עשויות אותן מדבקות הוא לרוב באיכות ירודה ואינו מחזיק לאורך זמן רב. ניתן ליישם את המדבקות גם על רכב תפעולי והן אינן עמידות בפני קרינת השמש, הן דקות מאוד ולכן לא תמיד שומרות על הצבע המקורי שלהן בעת מתיחה ונוטות להיקרע בקלות. בנוסף, הן אינן מסתירות פגמים קיימים ברכב או מגנות מפני נזקים ושריטות.

מדבקות הציפוי לרכב עשויות חומר חזק בהרבה, תהליך הייצור שלהן שונה לחלוטין וזה בא לידי ביטוי באיכות ובעמידות שלהן. החיסרון היחיד של ציפוי הויניל לרכבים הוא המחיר, אך בהחלט ניתן לומר כי התמורה המתקבלת שווה את ההשקעה.

מדבקות ויניל לרכב הן עמידות מאוד מפני נזקים חיצוניים ומפני קרינת השמש, הן אינן דוהות ואינן משנות את צבען. כמו כן, יש להן את היכולת לטשטש פגמים קלים ברכב ללא צורך בעבודת פחחות וצביעה ואף להעניק הגנה מסוימת מפני שריטות חדשות.

מדבקות ויניל מגיעות במגוון רחב של גימורים לבחירה ובקשת צבעים רחבה. כך שתוכלו להתפרע עם העיצוב של רכבכם ככל העולה על רוחכם.

תוכלו למצוא ציפוי ויניל לרכב בגימור מט, מטאלי וכרום.

יתרונות של ציפוי ויניל לרכב

  • מאפשר יצירת מראה מעוצב וייחודי לרכב
  • מגיע במגוון רחב של גימורים וצבעים
  • מגן מפני שריטות קלות ומפגעים חיצוניים
  • עמיד לאורך שנים רבות
  • אינו דוהה בשמש ואינו משנה את צבעו
  • ניתן להסרה בקלות ללא פגיעה בצבע הרכב המקורי
  • מסתיר פגמים ושריטות קיימות ברכב
  • מגן על הרכב מפני נזקי קרינת ה- UV

גימורים שונים של ציפוי ויניל

בעוד שכל סוגי הגימורים עושים את אותה העבודה ונותנים את אותה רמת הגנה לרכב, הסגנון העיצובי שכל אחד מהם מעניק לרכב הוא שונה לגמריי, אך יחד עם זאת לכל גימור היתרונות והחסרונות שלו

1. גימור מבריק

הגימור המבריק הוא שמעניק את הברק והזוהר הרבים ביותר לרכב, גימור ויניל מבריק מעניק ברק יוצא דופן התופס את העין. הגימור המבריק מתאים מאוד למי שרוצה לעצב מחדש את הרכב או להוסיף נגיעות עיצוביות מעניינות. הגימורים המבריקים מגיעים במגוון רחב של צבעים ועוביים שונים.

החיסרון העיקרי של הגימור המבריק הוא מכיוון שרמת הברק בו היא גבוהה מאוד, פגמים ושריטות שונות עלולים להיראות בולטים יותר על פני הרכב, אך מצד שני הגימור המבריק מאפשר ניקיון קל ונוח יותר.

2. גימור סאטן

בשנים האחרונות עלתה הפופולריות של גימור הסאטן. גימור זה בעל רמת ברק נמוכה יותר לעומת הגימור המבריק אך עדיין הוא מעניק ברק וזוהר במידה נאותה לרכב. גימור זה מתאים במיוחד לאנשים שמחפשים לקבל את ברק וניצוץ במידה בינונית. גם גימור זה קיים במגוון רחב של צבעים.

החיסרון העיקרי של גימור זה הוא הניקיון שלו. גימור הסאטן אינו קל לניקוי כמו הגימור המבריק, אך מצד שני הוא יעיל יותר בהסתרת פגמים ושריטות ברכב.

3. גימור מאט

גימור מאט הוא גימור ללא כל ברק, מתאים מאוד למי שאינו אוהב את המראה המנצנץ. גימור מאט זמין בעשרות צבעים ובעוביים שונים.

גימור המאט נחשב לגימור הטוב ביותר להסתרת פגמים ברכב, אך במקביל זהו גימור קשה יותר לניקוי לעומת הגימורים המבריקים.

4. גימור קרבון

אם אתם מחפשים להפציץ בציפוי ויניל מודרני, מרשים ואופנתי גימור הקרבון בדיוק בשבילכם. גימור זה מגיע במגוון צבעים, גוונים מטאליים ודוגמאות שונות. גימור זה אינו דוהה ואינו משנה את צורתו, לא פלא שזהו אחד הגימורים הפופולריים ביותר כיום.

כשמדובר בגימור קרבון קיימים מגוון רחב מאוד של סגנונות לבחירה, כך שמומלץ מאוד לבצע מחקר נוסף ספציפי בתוך קטגוריית הקרבון, מאחר ולכל סגנון היתרונות והחסרונות שלו.

ציפוי הקרבון מיוצר על ידי מספר יצרניות מוכרות ומובילות בתחום, כאשר לכל אחת איכויות ויתרונות שונים כמו עמידות גבוהה יותר, מבחר צבעים רחב יותר, עובי ציפוי עבה יותר וכו׳. 

5. גימור מתכת מוברשת

גימור המתכת המוברשת מדמה את המראה והמגע של סוגי מתכות שונות, כמו ברזל, ברונזה, אלומיניום וטיטניום. המראה המתקבל הוא חלק, מתוחכם ומוברש. גימור זה מעניק מראה יוקרתי במיוחד לרכב.

לא מעט יצרניות מספקות גימור מתכתי מוברש, כאשר לכל אחת האיכויות והיתרונות שלה.

6. גימור מחליף צבעים

גימור זה מאפשר לרכב שלכם באמת לבלוט מבין כולם על ידי מראה ייחודי המשתנה בהתאם לתאורה הקיימת במקום. חלק מהגימורים מחליפים צבע מזהב לכסף, אחרים עוברים מכחול לסגול ואילו אחרים נעים בגוונים שונים שבין לבן לפנינה. גימור זה מציע מגוון רחב של גוונים מתחלפים לבחירה.

7. גימור מראה

גימור המראה הוא גימור ייחודי ומרשים במיוחד, כאשר אור פוגע בציפוי הוא נשבר ומוחזר חזרה למספר כיוונים שונים באותו הזמן, זאת במקום לחזור חזרה ישירות למקור האור. כך שלא משנה באיזו זווית תביטו בגימור תמיד תוכלו לראות את הזוהר המדהים שלו. היכולת הייחודית הזאת מתאפשרת בזכות הטמעה של חלקיקי זכוכית זעירים בגוף הציפוי.

גימור זה מתאפר במגוון רחב של צבעים אך הוא קשה יותר לעבודת עיצוב וחיתוך מאחר והוא עבה יותר מגימורים אחרים.

8. גימור זוהר בחושך

הגימור הזוהר בחושך בהחלט משאיר רושם רב, גימור זה מקל על בעלי רכבים למצוא את הרכב שלהם בעיקר בשעות הערב המאוחרות ולבלוט מבין כולם, גימור זה מגיע גם עם גימור מבריק, כלומר בנוסף לאפקט הזוהר בחושך. תוכלו לקבל את היתרונות והמאפיינים של הגימור המבריק כמו רמת ברק גבוהה וניקוי קל ונוח של הרכב.

היתרון הגדול של גימור זוהר בחושך הוא הנראות שהוא מספק בעיקר בחושך. החיסרון של גימור זה שלא קיימים צבעים ודוגמאות עיצוביות רבות לבחירה.

9. גימור קטיפה

אם אתם אוהבים את המראה ואת התחושה של קטיפה תוכלו ליהנות מציפוי אקסקלוסיבי ומרשים לרכב. גימור הקטיפה מקנה מראה יוקרתי לרכב ותחושה נעימה למגע. החיסרון העיקרי של גימור זה הוא מגוון מצומצם מאוד של צבעים לבחירה

Error: Contact form not found.

האם ציפוי ויניל מגן מפני שריטות?

למרות הפופולריות הגבוהה של ציפוי הויניל, בעלי רכבים רבים שואלים את עצמם האם ציפוי ויניל מגן על הרכב מפני שריטות ונזקים חיצוניים או שמא זהו רק טרנד עיצובי.

באופן כללי ניתן לומר כי ציפוי הויניל מגן על הרכב מפני שריטות קלות בלבד והוא אינו עמיד בפניהם לחלוטין.

ציפוי ויניל לרוב עשוי PVC אשר נועד לאפשר ציפוי של חומרים שונים באופן קל ויעיל. ה PVC נחשב לחומר עמיד במיוחד בפני שחיקה וקריעה.   

זאת הסיבה שציפוי ויניל לרכבים יצליח להעניק הגנה מסוימת מפני שריטות. בעזרת ציפוי הויניל השריטות נשארות על השכבה העליונה של הציפוי ואינן חודרות את שכבת ה PVC ובכך אינן מאיימות על שכבת הצבע המקורית של הרכב.

ברוב המקרים, השריטות הקטנות שעל גבי ציפוי הויניל אינן בולטות לעין ואינן פוגעות בנראות הרכב, כך שבסופו של דבר ציפוי הויניל בהחלט מחזיר את ההשקעה הראשונית לאורך זמן.

במידת הצורך ניתן להסיר את שכבת הציפוי השרוטה ולהחליפה באחרת, עבודה זו זולה משמעותית לעומת צביעה כללית של הרכב.

כמה זמן ציפוי ויניל מחזיק?

ציפוי ויניל לרכב יכול להחזיק בקלות לאורך תקופה של 5 שנים ויותר. אך למרות זאת חשוב לשמור ולתחזק את שכבת ההגנה על מנת לאפשר לה אורח חיים ארוך ככל האפשר. בכדי להבטיח שציפוי הויניל שלכם יחזיק לאורך זמן, מומלץ מאוד להוסיף לו שכבת הגנה נוספת.

מאחר וציפוי הויניל מגיע בגימורים שונים הוא אינו מכיל את שכבת ההגנה הקיימת באופן טבעי לשכבות הצבע. זאת גם הסיבה העיקרית לכך שהחומר נוטה להישרט.

 על ידי יישום של שכבת הגנה נוספת מעל ציפוי הויניל תוכלו ליצור מחסום נוסף בין מפגעים החיצוניים לבין הציפוי ובכך למנוע שריטות רבות ועמוקות יותר.

כותב המאמר: אלמוג קינן

מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הדיטיילינג לרכב. כחובב רכבים תמיד מעניין אותי ללמוד עוד על העולם המופלא של חידוש ושדרוג מראה הרכב. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

טיפולי רכב נוספים שיכולים לעניין אותך