חידוש פנסים לרכב

Error: Contact form not found.

לפני מספר שנים בעיית ערפול הפנסים לא הייתה קיימת מאחר ופנסי הרכב היו עשויים זכוכית. בעקבות הצורך להפחית את הסיכון לפציעות משברי זכוכית בזמן תאונה והדרישה להפחית את זיהום האוויר על ידי הפחתת משקל הרכב וכתוצאה מכך את צריכת הדלק. יצרניות הרכב עברו לפנסים מפלסטיק ולצערנו הרב הפלסטיק נוטה להצהיב. 

למה חשוב לחדש פנסים לרכב?

לא רק שפנסים מעורפלים פוגעים באסתטיקה של הרכב, הם גם מהווים סכנה בטיחותית. העמעום מפחית את עוצמת התאורה בלילה ובכך הם מסכנים את הנהג ואת הסובבים.

בעוד שחלק מהרכבים יצטרכו חידוש פנסים רק פעם בכמה שנים, אחרים ידרשו חידוש שנתי קבוע. בכל מקרה, חידוש פנסים הוא לא בחירה אסתטית אלא חובה חוקית.

  • פנסים מעורפלים מקצרים את טווח הראיה בלילה ומסכנים את הציבור
  • פנסים מעורפלים לא יעברו טסט
  • ניתן לקבל קנס כספי של 250₪ + נקודות על פנסים מעורפלים 

מה גורם לפנסים מעורפלים?

פנסי הרכב מתערפלים מכמה סיביות עיקריות:

  • חמצון – רוב הפנסים עשויים פלסטיק. עם הזמן הפלסטיק מתחיל לקבל סדקים מיקרוסקופיים אשר מצהיבים בעקבות החשיפה לשמש. מה שגורם למראה מעורפל של הפנסים.
  • אדי מים – לעיתים בעקבות חדירה של מי גשמים או מי שטיפה אל תוך הפנסים גורמים לעיבוי של המים ולמראה מעורפל.
  • לכלוך – חשיפה ללכלוך, כימיקלים, אבק וכו׳ עלולה לגרום להצהבה של הפנסים.

תהליך ליטוש פנסים לרכב

תהליך חידוש וליטוש פנסים כולל כמה שלבים חשובים:

ניקוי

תחילה פנסי הרכב עוברים ניקוי יסודי. הניקיון חשוב מאוד טרם שלב השיוף על מנת למנוע שיוף והטמעה של לכלוך אל תוך חלקי הפנס. מה שיגרום למשטח מחוספס ויפגע בהדבקת הכיסוי.

בידוד הפנסים

על מנת לא לפגוע בטעות באזורים אחרים בזמן השיוף ולהרוס את הצבע מבצעים הפרדה בין הפנסים לבין אזורים אחרים על ידי הדבקת רצועות ייעודיות.

שיוף

שלב השיוף הוא השלב העיקרי בתהליך. בשלב זה משייפים את הציפוי הצהוב והמעורפל של הפנסים. השיוף מתבצע על ידי נייר שיוף המוריד שכבה דקה מאוד מהפנס (השכבה הצהובה) מבלי לפגוע בפנס עצמו.

ניקוי ופוליש

בשלב זה מסירים שאריות שיוף וכל לכלוך או כתם שנוצר במהלך התהליך. בכדי להחזיר לפנסים הנקיים את הברק שלהם מעבירים פוליש עדין.

מריחת חומר איטום

כדי להבטיח תוצאות לטווח ארןך, חשוב מאוד לסיים את התהליך במריחת חומר איטום מפני קרני UV. כך תבטיחו כי הפנסים מוגנים מפני התחמצנות חוזרת. מומלץ ליישם לפחות 3 שכבות של חומר איטום.

מחיר חידוש פנסים לרכב

המחיר לחידוש פנסים לרכב נע בין 150-300 ש״ח. המחיר מתייחס לליטוש של 2 פנסים קדמיים. המחיר משתנה בהתאם לסוג הרכב ולמצב הפנסים.

אז באופן כללי אתם בהחלט יכולים לבצע חידוש של הפנסים בעצמכם, קיימים הרבה מאוד מדריכים ברחבי האינטרנט בסגנון של ״איך לעשות זאת בעצמכם״. חשוב לדעת כי לאחר שתשקיעו את הזמן והמאמץ בעבודת החידוש התוצאה תחזיק ככל הנראה תחזיק מעמד זמן קצר יותר לעומת עבודה מקצועית. הסיבה לכך היא המכשור, המיומנות והחומרים המקצועיים.

כותב המאמר: אלמוג קינן

מאמר זה וכל התוכן באתר נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הדיטיילינג לרכב. כחובב רכבים תמיד מעניין אותי ללמוד עוד על העולם המופלא של חידוש ושדרוג מראה הרכב. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

טיפולי רכב נוספים שיכולים לעניין אותך