האם כדאי לעשות ציפוי ננו לרכב?

Error: Contact form not found.

אתם בטח רוצים שהרכב או האופנוע שלכם ייראה טוב כל הזמן, בדיוק כמו ביום שקנית אותו, אפשרות אחת היא לשטוף אותו בקפידה על בסיס קבוע ולמרוח עליו שכבה חדשה של ווקס מדי חודשיים.

גם אם אתם מוכנים לבצע את כל ההתעסקות הזאת לאורך זמן, למרות כל המאמצים שלכם, שריטות, מפגעים קלים, סימני מים וכתמים יתחילו להופיע על פני שכבת הצבע החיצונית של הרכב. שמירה על שכבת הצבע של הרכב היא בהחלט אתגר עבור כל נהג.

ציפוי קרמי כפתרון להגנה על צבע

ציפוי קרמי, או מה שמוכר בשם ציפוי ננו-קרמי מציע הגנה טובה מאוד על החלק החיצוני של הרכב שלכם, ההגנה של ציפוי ננו קרמי טובה בהרבה מאשר כל ווקס או חומר איטום הקיים כיום בשוק. בנוסף, ציפוי הננו קרמי מחזיק מעמד למשך זמן רב יותר, בדרך כלל מדובר ב 5 שנים לפחות (תלוי בכמה גורמים כמו סוג החומר ואופן היישום).

מהו ציפוי ננו קרמי לרכב?

ציפוי קרמי הוא פולימר נוזלי המיושם באופן ידני על פני החלק החיצוני של הרכב. הציפוי דק מאוד והוא נקשר כימית עם שכבת הצבע המקורית של הרכב ויוצרת מאין שכבת הגנה בלתי נראית.

הציפוי הקרמי יוצר קשר קבוע עם השכבה שמתחתיו, מה שאומר שהוא אינו נשטף עם מים או סבון והוא אינו מתפרק. הוא מחזיק בין 3 -7 שנים, תלוי בסוג הציפוי ובאופן היישום והוא אינו דורש יישום חוזר מדיי כמה חודשים.

הציפוי הקרמי משמש כחלופה יעילה ועמידה יותר לווקס. הננו מספק הגנה טובה בהרבה מפני שריטות ומפגעים קלים. הוא מונע היווצרות של כתמי מים, מערבולות, מגן מפני לשלשת ציפורים, גשם חומצי, זפת ודהייה של הצבע. 

כיצד ציפוי קרמי מגן על צבע הרכב?

ציפוי קרמי פועל ברמה מולקולרית, הוא  ממלא את הנקבוביות הזעירות שנמצאות על פני שכבת הצבע של הרכב, על ידי מילוי נקבוביות אלו הוא בעצם יוצר גימור מבריק ומשטח הידרופובי (דוחה מים). לאחר יישום הציפוי, צבע הרכב הופך להיות מבריק וחלקלק מאוד והוא דוחה לכלוך ומים תוך כדי נסיעה.

האם ציפוי קרמי שווה את זה?

אם מדברים על תמורה לכסף – עלות ציפוי קרמי לרכב או לאופנוע בהחלט שווה את זה. ציפוי קרמי לא רק יספק שכבת הגנה מעולה לצבע , הוא גם יחסוך לכם כסף בטווח הארוך מכיוון שלא תצטרכו לשלם עבור ציפוי ווקס כל כמה חודשים. שלא לדבר על השקט הנפשי שיהיה לכם בזכות הידיעה כי צבע הרכב שלכם מוגן ברמה מולקולרית גבוהה.

כמה עולה ציפוי ננו קרמי?

ציפוי ננו קרמי עולה בין 800 – 1500 ש״ח בממוצע. המחיר משתנה בהתאם לסוג הרכב, גודלו וסוג הציפוי הנבחר. כאשר ככל שהרכב גדול יותר, נדרש חומר רב יותר וכמות עבודה רבה יותר, בנוסף קיים מגוון רחב של ציפויים בשוק הנבדלים ביניהם ברמת האיכות, ככל שסדנת הדיטיילינג תשתמש במוצר איכותי יותר כך המחיר יעלה בהתאמה. במידה ויש צורך בעבודות הכנה נוספות טרם יישום ציפוי הננו, כמו פוליש, פחחות וכו׳ המחיר הכללי יעלה בהתאמה.

ציפוי ננו קרמי לרכב חדש

שאלה שחוזרת על עצמה כל הזמן היא: האם כדאי ליישם ציפוי קרמי על מכונית חדשה?

התשובה לשאלה זו היא בהחלט כן. ציפוי המכונית בננו קרמי מיד לאחר הרכישה יבטיח שמירה אופטימלית על צבע הרכב וחיסכון כספי משמעותי בעתיד, מאחר ורכב חדש כמעט ואינו דורש שום עבודות הכנה טרם הנחת הציפוי מלבד ניקיון יסודי. 

הציפוי הקרמי מספק הגנה לחלק החיצוני של הרכב ושומר על מראה חדש לגמרי עם תחזוקה מינימלית. אמנם ישנם סוגים רבים ושונים של ציפויים קרמיים, כולל ציפוי בשיטת עשה זאת בעצמך, מומלץ מאוד לתת לאיש מקצוע לבצע את העבודה, כדי להבטיח שהרכב שלך מטופל כמו שצריך.

טיפולי רכב נוספים שיכולים לעניין אותך