לתקן שריטות מהאוטו לבד או ללכת לפחח – מה כדאי?

  להצעת מחיר השאירו פרטים או התקשרו:
  077-996-8600


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  ישנם הרבה פתרונות לתיקון והעלמת שריטות מהרכב. במרבית מהמקרים, נוכל לתקן את השריטות במידה ומדובר בשריטה פשוטה או קטנה. במקרים אחרים, כאשר השריטה מורכבת יותר, נדרשים אמצעים ופתרונות מקצועיים הרבה יותר. אחד מהם, הינו איש המקצוע – הפחח. אז מה חשוב לדעת בנושא? מיד תגלו.

  מהם סוגי השריטות הנפוצות ברכבים?

  ללא ספק, שריטות ברכבים, זה דבר לא נעים בכלל, לכל אחד מאיתנו. ברוב המקרים, השריטות, מגיעות בעקבות תאונות קטנות, שפשופים בחניות, או אפילו בסיטואציות "פגע וברח", לא חסרים מקרים. רגע לפני שאתם מתחילים לפנות לפחחים או לבצע את התיקון בעצמכם, כדאי להכיר את סוגי השריטות הקיימות:

  1. שריטות קלות – שריטות קלות ברכב, כפי שהשם מרמז, הינם שריטות אשר מוגדרות באופן קל. לרוב, מדובר בשריטות שניתן לטפל בעצמכם, על ידי, מספר תכשירים ופתרונות. ברוב המקרים, שריטות אלו, פגעו בשכבת ההגנה של הצבע אך לא חדרו מספיק "עמוק" לשכבה הפנימית.

  2. שריטות בינוניות – שריטות בינוניות ברכב, כשמם, הינם שריטות אשר גרמו לנזק בלתי הפיך. לרוב, מדובר בשריטות אשר "חדרו" את שכבת ההגנה של הצבע ופגעו במראה הקוסמטי של הרכב. במילים אחרות, הנזק חדר לשכבת הצבע הפנימית. ואם זאת, עדיין תוכלו לתקן את הנזק לבד.

  3. שריטות קשות ועמוקות – זהו המקרה הקיצוני ביותר שאפשר להגיע אליו. שריטות עמוקות וקשות, הינם שריטות אשר חדרו את שכבת הצבע ופגעו בשכבת הפח האחרונה. ברוב המקרים, מדובר בשריטות עמוקות אשר נראות בצורה וויזואלית, כזאת, שאפשר לשים לב אליה בקלות. שימו לב: במקרים של שריטות עמוקות וקשות, שכבת הפח חשופה לחלודה, לשמש, ולבעיות נוספות.

  אלה הם שלושת סוגי השריטות הנפוצות ביותר ברכבים כאלה ואחרים. זה יכול לקרות בעקבות תאונה קטנה, שפשוף קל בחנייה כתוצאה מרכב אחר, או במקרים של אי נעימות בכביש מצד רכבים אחרים. שריטות אלו, ניתנות לטיפול בעצמכם, או על ידי פחח ומוסכים פרטיים. טיפול עצמי, יתבצע על ידי גורם רלוונטי ומוסמך.

  מה עכשיו כדאי לעשות – ללכת לפחח או לתקן לבד?

  כדאי להדגיש: תיקון עצמי, לבד, בשיטת "עשה זאת בעצמך" ניתנת רק כאשר המצב קל וראשוני. במילים אחרות, כאשר השריטות לא עברו את שכבת הצבע ולא חדרו עמוק לפח. לרוב, הטיפול יהיה באמצעות צבעים לתיקון השריטות, דבקים למיניהם, תרסיסים, וכן, ליטוש קל באמצעות פתרונות קיימים. 

  במידה והשריטות חדר את הצבע או את הפח, התיקון יתבצע על ידי גורם מוסמך ומקצועי. לדוגמא: פחח מקצועי, חברות דיטיילינג לרכב, או מוסכים פרטיים אשר מתמחים בנושא הנ"ל בצורה מקצועית.

  זכרו: אל תנסו לחסוך, נזקים ללא פיקוח מקצועי יכולים להוות נזק משמעותי לכיס. במידת האפשר, גם בשריטות הקלות ביותר, השתמשו בשירותיהם של פחחים מקצועיים. שימו לב: מאמר זה, אינו תחליף לייעוץ מקצועי.

  כמו כן, במידה והנזק משמעותי, ניתן להחליף את חלקי הפח על ידי קניית חלקי חילוף או חלפים רלוונטיים. ניתן לעשות זאת, על ידי, כניסה לאתר הבא: https://bigparts.co.il. לפני הרכישה, התייעצו, זה כדאי.

  טיפולי רכב נוספים שיכולים לעניין אותך